APLIKACJE

Jestem współautorem kilku metod badawczych i programów komputerowych, które są ich implementacją. Dostęp do programów jest możliwy po nawiązaniu współpracy.

KINEMO: aplikacja do rejestracji i rozpoznawania ruchów rąk przeznaczona do celów badawczych komunikacji niewerbalnej oraz diagnostycznych w psychiatrii.
Automatyczna anotacja gestów w systemie NEUROGES pozwala na powiązanie ich z wynikami badań nad zaburzeniami w komunikacji niewerbalnej, np. depresją. Aplikacja powstała w ramach międzynarodowego projektu europejskiego (EFS) we współpracy z prof. Heddą Lausberg z Kolonii – twórczynią systemu NEUROGES.

ELAN to THEME (we współpracy z Kamilem Ciecierskim): skrypt w C++ i C# do konwersji anotacji z programu ELAN do programu THEME we współpracy z twórcą programu – prof. Magnusem Magnusonem z Reykjaviku na Islandii.

EAF2EASYDIAG (we współpracy z Markiem Chabierą): skrypt w pythonie do automatycznego zestawiania wyników ilościowych z anotacji korpusów nagrań.

SPLIT-SCRIPT (we współpracy z Łukaszem Ciecierskim): skrypt w pythonie do automatycznego wycinania próbek gestów z nagrań filmowych w formacie MPG.